Niedziela, 24.10.2021. Namesday celebrate:

Jesteś tutaj: Strona głównaO nas

O nas

Witamy "U Kasi"! Nasza kwiaciarnia słynie z dbałości o klienta, pomożemy i doradzimy. Skomponujemy bukiet na każdą okazję. Uświetnimy każdą uroczystą chwilę i ubarwimy każdy twój dzień. W związku z planowaną przebudową ul. Łodygowej nasza kwiaciarnia zmieniła lokalizację , obecnie mieścimy się na Targówku przy ul. Radzymińskiej 202. Od 15 lat istniejemy na rynku, przygotowaliśmy mnóstwo bukietów i dekoracji – nam możesz zaufać.

Kwiaty towarzyszą nam podczas najważniejszych wydarzeń w życiu: narodzin dziecka, uroczystości w szkole i pracy, ślubów i pogrzebów. Na każdą z tych okazji przygotujemy coś odpowiedniego. Oprócz bukietów ślubnych i okolicznościowych, wieńców i wiązanek, można u nas zamówić dekoracje sal, kościołów, samochodów. To jeden z tych prezentów, który pasuje każdemu, z okazji i bez okazji. Dowód pamięci, uczucia i po prostu piękny element wystroju biura lub domu.

Kwiaty potrafią mówić w naszym imieniu. W ciągu stuleci zachwycały pięknem, były synonimem świeżości i młodości. Od XII wieku ich gatunkom i kolorom nadawano konkretne znaczenia – ponad 800 gatunków kwiatów. Róże, jako jedna z najliczniejszych grup, mają ok. 30 znaczeń. Bukiet złożony z różnych kwiatów może zawierać bardzo skomplikowaną informację od nadawcy dla adresata. Przybranie bukietu niosło dodatkowe informacje. Liście oznaczały nadzieję, kolce – niebezpieczeństwo. Dlatego róża z odłamanymi kolcami, ale nietkniętymi liśćmi, oznaczała „miłość pełną nadziei i zaufania”. Ponadto bukiet złożony z kwiatów białych, czerwonych i lawendowych oznaczał, że wielbiciel zakochał się od pierwszego wejrzenia. Natomiast panna, która w wiązance czerwonych róż znajdzie jedną białą, może spodziewać się szybkich oświadczyn.
Liczba ofiarowanych kwiatów także ma znaczenie. I tak:

jeden – „tylko Ty!”
dwa – „należymy do siebie”
trzy – „kocham”
sześć – „chcę być Twój”
osiem – „pragnę Cię!”
dziesięć – „jesteś cudowna”
jedenaście – „wspomnienie cudownych chwil”
tuzin – „ubóstwiam cię”
dwadzieścia – „jesteśmy dla siebie stworzeni”
dwa tuziny – „rozkoszuję się naszą miłością”
trzy tuziny – „rozjaśniasz moje życie”
cztery tuziny – „wierna miłość”